kryzys a moze jednak szansa dla spa

Kryzys a może jednak szansa dla hoteli & SPA?

Obecna sytuacja z COVID-19 pokazała nam wszystkim jak ważne jest zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Dla osób związanych z branżą SPA&Wellness jest to nie wątpliwie czas wyzwań i ogromnych zmian. Najnowsze badania wykonane przez Stowarzyszenie Turystyki i Wellness pokazują, że coraz więcej osób szuka sposobów i informacji jak zadbać o własne samopoczucie i zdrowie. Jest to duża szansa i okazja dla usług związanych z masażami oraz zabiegami pielęgnacyjnymi aby wzbogacić ofertę oraz znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Jak właściciele hoteli&SPA poradzili sobie w obecnej sytuacji?

Znaczna część hoteli SPA próbuje dopasować się do obecnej sytuacji inwestuje w urządzenia wykonujące bezdotykowe zabiegi, prowadzą zajęcia on-line lub poszerzają zakres usług np. zabiegi balneologi poprawiające krążenie, sprawność oddechową oraz odporność lub masaże lecznicze poprawiające fizjologię klatki piersiowej i mięśni oddechowych, inhalację oraz aqua aerobiki. Poprzez szybkie zmiany wprowadzone przez właścicieli hotelu, byli oni w stanie utrzymać wysoki poziom usług oraz spełnić oczekiwania klientów.

Obecne trendy w masażu

W roku 2019 Światowa Organizacja Zdrowia uznała tradycyjną medycynę chińską jako metodę zapobiegania i leczenia chorób dlatego obecnie wiele specjalistów wraca do alternatywnych metod leczenia np. refleksoterapii stóp, dłoni, twarzy, bańki chińskie, ayurweda, hinduski masaż głowy. Powyższe masaże bazują głównie na przywróceniu równowagi w przepływie energii oraz holistycznym podejściu do zdrowia.

Warto również zwrócić uwagę na lecznicze masaże takie jak MTG, punkty spustowe, drenaż limfatyczny, suche igłowanie itd. Grupa masaży leczniczych wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia osoby wykwalifikowanej do danej formy terapii ale efekty są o wiele szybciej zauważalne i wspomagają reakcje obronne organizmu.

Pamiętajmy, że klienci są coraz bardziej świadomi i wymagają kompleksowego podejścia, dlatego ważna jest współpraca wielu specjalistów tak aby dobrać terapię ukierunkowaną na profilaktykę i rehabilitację pocovidową.

Zapraszamy do naszej nowej oferty rehabilitacja w hotelu SPA po COVID-19!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej, wyrażają Państwo zgodę na zamieszczanie plików cookies na swoim urządzeniu. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję