Klienci na masaż

Jak zdobywać klientów na masaż?

Nie wiesz jak formalnie zacząć swoją przygodę z masażem? Sprawdź nasze social media, na których pojawiła się informacja od radcy prawnego jaką formę działalności na początku warto wybrać, jeśli jesteś zatrudniony na cały etat, prowadzisz własną działalność lub jesteś studentem 🙂 Już wkrótce odbędzie się kolejny webinar, który rozwieje również wątpliwości związane z ustawą odnośnie masażystów, więc koniecznie śledź nasze social media, aby być na bieżąco.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @akademia_manualni

Poniżej przedstawiamy nasze oraz naszych kursantów sprawdzone pomysły na pozyskanie klientów.

Sposoby masażystów na pozyskanie klientów

1.Media społecznościowe

Załóż profile na platformach takich jak Facebook lub Instagram gdzie będziesz regularnie udostępniał informacje o swoich usługach, zdjęcia zadowolonych klientów, efekty oraz promocje. Interesujące social media to podstawa w dzisiejszych czasach. Możesz również spróbować wykupić płatną reklamę, aby dotrzeć do szerszego grona klientów ( tutaj mimo wszystko polecamy kogoś kto zna się na reklamach, żeby nie ‘’przepalić” budżetu) Możesz również dzielić się swoją wiedzą, udzielać porad, co zbuduje Twoją pozycję jako eksperta w danej dziedzinie.
Dobrym sposobem jest również organizacja konkursu, w którym uczestnicy mogą wygrać darmowy lub przeceniony masaż udostępniając Twój profil i oznaczając swoich znajomych.

2.Reklama lokalna

Rozważ umieszczenie reklam na plakatach w Twojej okolicy lub dodanie bezpłatnego ogłoszenia na grupy osiedlowe na facebooku np. osiedle Złote Piaski lub miasta Wieliczka i okolice. Dobre wieści zawsze szybko rozchodzą się wśród sąsiadów, ale uwaga złe jeszcze szybciej, więc dbaj o jakość usług 🙂

3.Współpracuj z innymi firmami

Nawiąż kontakty z lokalnymi salonami urody, klubami fitness czy hotelami, aby zaoferować swoje usługi jako dodatkową atrakcję dla ich klientów. Zaproponuj recepcji procent od poleconej osoby a na pewno będą Cię mieli na uwadze, gdy klient ich zapyta o masaż lub sami zaproponują 🙂

4. Dbaj o tych, których już raz pozyskałeś

Dbaj o swoich klientów poprzez:
– Program lojalnościowy, w ramach którego oferujesz rabaty lub darmowe sesje masażu dla stałych klientów, którzy polecają Cię swoim znajomym. Warto zarówno zaproponować zniżkę dla osoby, która poleca jak i dla przyszłego klienta.
– Zadawaj ćwiczenia do domu: uwaga nie przesadzaj z ilością ponieważ mało kto ma czas, żeby je wykonać i musi być na tyle łatwe, żeby klient się nie zniechęcił
– zaprojektuj ładne vouchery, które będą idealnym prezentem dla osób, które chcą polecić Twoje usługi dalej

5.Warsztaty i prezentacje

Zorganizuj darmowe warsztaty lub prezentacje na temat korzyści zdrowotnych masażu w lokalnych centrach zdrowia lub klubach fitness. To świetny sposób na pokazanie swojej wiedzy i umiejętności oraz przyciągnięcie potencjalnych klientów.

6.Utwórz stronę internetową

Stwórz profesjonalną stronę internetową, na której opiszesz swoje usługi, ceny i dane kontaktowe. Upewnij się, że strona jest responsywna i łatwa w nawigacji. Jeśli potrzebujesz sprawdzonej osoby od stron internetowych i podoba Ci się nasza – daj znać!

7. Skorzystaj z usług zewnętrznej firmy

Na pewno sam korzystałeś z aplikacji tzw. booksy. Jest to dobry pomysł na start ponieważ jest to jeden z największych portali, natomiast wiąże się to z opłatami za każdego pierwszego klienta oraz stałą miesięczną opłatą. Nie polecamy natomiast korzystanie z groupona, większość osób przychodzi ze względu na dobrą cenę i raczej nie wróci, jeśli nie będzie kolejnej okazji.

Nowi klienci na masaż vs stali klienci

Czy wiesz, że koszty pozyskania nowego klienta zazwyczaj są 3 razy większe niż utrzymanie raz pozyskanego? Dbaj o swoich klientów, zapisuj w karcie najważniejsze informacje, którymi się dzielą z Tobą tak, aby móc w przyszłości o to zapytać. Jeśli terapia, którą wykonywałeś była mocniejsza nie bój się zadzwonić i zapytać jak samopoczucie i czy coś się polepszyło.

Nie bój się także zapytać czy klient jest zadowolony z usługi, jeśli tak to zaproponuj przesłanie linka do opinii i poproś o rekomendacje.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5 gwiazdek!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zespół Manualni
Zespół Manualni
Jesteśmy grupą pasjonatów, których połączył masaż. Każdy z nas na co dzień prowadzi własną praktykę i pomaga pacjentom o różnych potrzebach terapeutycznych - w Polsce i za granicą.