jak zaczac przygode z masazem

Jak zacząć przygodę z masażem?

Jak zacząć przygodę z masażem? Masaż to sztuka, dlatego warto wybrać odpowiednie miejsce do nauki. Istnieje wiele placówek dydaktycznych, szkół policealnych, oraz kursów gdzie można rozpocząć praktykę. 

Początkujący masażyści powinni zacząć od podstaw czyli od kursu masażu klasycznego, gdzie nauczymy się podstaw anatomii. Rozwiniemy umiejętność rozpoznawania napięcia mięśniowego oraz lokalizacji bólu oraz jego przyczyny. 

Kurs masażu klasycznego to przede wszystkim spora dawka praktyki. Uczymy się jak wykonać masaż całościowy w formie relaksacyjnej, sportowej czy regeneracyjnej . Jeżeli jest taka potrzeba również częściowy w ramach profilaktyki lub przewlekłych urazów .

Dużo czasu poświęca się na doskonalenie techniki czyli głaskania, rozcieranie itd. oraz wykorzystanie ergonomii własnego ciała. Istotne jest to gdy będziemy chcieli zrobić mocniejszy zabieg. Warto wtedy przenieść ciężar swojego ciała i wykonać techniki zupełnie bez wysiłku. Pomoże nam w tym dźwignia naszego ciała.

Warto by była taka możliwość byś poczuł chwyty na swojej skórze by dowiedzieć się jak dana technika oddziałuje na Twoje ciało i jak ją odczuwasz. 

Zwróć uwagę co dodatkowo znajduje się w programie kursu masażu. Dobrze jeżeli znajdą się w nim również elementy masażu głębokiego czy punktów spustowych. Pozwoli Ci to dobrać odpowiedni masaż do konkretnej osoby a Twoje portfolio umiejętności się poszerzy. 

Kolejnym elementem jest możliwość kontaktu z instruktorem, po wielu kursach często jesteśmy zostawieni sami sobie, ważne by w razie jakichkolwiek pytań które pojawią się po szkoleniu mieć możliwość ich omówienia. 

Czy już wiesz, jak zacząć przygodę z masażem?

Wybierz mądrze i nie marnuj pieniędzy!!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej, wyrażają Państwo zgodę na zamieszczanie plików cookies na swoim urządzeniu. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję