jak zaczac przygode z masazem

Jak zostać masażystą – czy musisz być technikiem masażystą?

Czy kiedykolwiek myślałeś o przekształceniu swojej pasji w zawód? Jeśli szukasz ekscytującej i satysfakcjonującej kariery, która wymaga idealnej równowagi między umiejętnościami fizycznymi, umysłowymi i emocjonalnymi, zostanie profesjonalnym masażystą może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Ale co trzeba zrobić, aby zostać masażystą? Przyjrzyjmy się różnym dostępnym ścieżkom, abyś mógł zacząć planować swoją podróż do wymarzonej pracy.

Co warto zrobić przed rozpoczęciem nauki masażu?

Przed podjęciem jakichkolwiek dodatkowych kursów po szkole poświęć trochę czasu na dokładne zbadanie referencji każdego instruktora w szkole lub na kursie. Ważne jest, aby instruktorzy praktykujący aktywną terapię masażu mieli doświadczenie z pierwszej ręki w pracy z klientami, aby mogli udzielać rzeczywistych porad opartych na rzeczywistych doświadczeniach, a nie tylko na teorii. W naszej szkole masażu Manualni spotkasz się wyłącznie z praktykującymi masażystami z bogatym doświadczeniem.

Droga do zostania masażystą

Dwuletnie Technikum – zostań technikiem masażystą

Szybkim sposobem na uzyskanie certyfikatu jest uczęszczanie do dwuletniej szkoły technicznej przeznaczonej specjalnie dla masażystów. Ten rodzaj programu zapewni uczniom niezbędne szkolenie w zakresie technik masażu, anatomii i fizjologii, a także zarządzania biznesem i strategii marketingowych. Na zakończenie tego programu uczniowie otrzymają świadectwo ukończenia szkoły i będą uprawnieni do pracy w dowolnym zakładzie masażu lub otwarcia własnej firmy. Technik masażysta może więc pracować zarówno w SPA jak również prowadzić własny gabinet.

Szkoła Zawodowa lub Szkoła Policealna

Dostępne są również inne opcje. Dla przykładu, jeśli chcesz zdobyć szczegółową wiedzę na temat masażu, możesz zdecydować się na kursy w szkołach zawodowych lub policealnych. Tego typu programy trwają zwykle około dwóch lat i obejmują zajęcia z fizykoterapii, anatomii i fizjologii, a także zajęcia z efektywnego zarządzania potrzebami klientów. W zależności od szkoły, w której uczęszczasz na te kursy, absolwenci mogą nawet otrzymać tytuł Associate na koniec studiów.

Studia fizjoterapeutyczne

Najbardziej wszechstronnym podejściem jest podjęcie pięcioletnich studiów fizjoterapeutycznych, które zapewniają studentom szeroką wiedzę z takich dziedzin, jak masaż, fizjoterapia i anatomia, a także obejmują takie tematy, jak techniki rehabilitacji i medycyna sportowa. Wybierając tę ​​ścieżkę, absolwenci otrzymają oficjalny dyplom fizjoterapii akredytowany przez uniwersytety na całym świecie – ta kwalifikacja otwiera znacznie więcej możliwości zatrudnienia niż inne krótsze kursy.

Kursy masażu

Jeśli chodzi o naukę prawidłowego wykonywania masaży, nie ma uniwersalnego podejścia. Różne techniki masażu koncentrują się na różnych częściach ciała i dotyczą różnych problemów. Dlatego opłaca się uczęszczać na specjalistyczne zajęcia, aby doskonalić swoje umiejętności i uczyć się bardziej zaawansowanych technik. Na przykład niektórzy masażyści mogą specjalizować się w masażach klasycznych lub masażach tkanek głębokich, podczas gdy inni mogą zdecydować się na masaże tajskie lub masaże twarzy. Niezależnie od tego, jaki rodzaj masażu Cię interesuje, uczęszczanie na dodatkowe kursy masażu może pomóc Ci opanować te techniki i zwiększyć Twoje szanse na zostanie ekspertem w tej konkretnej dziedzinie.

akademia manualni kadra

Początkujący masażyści powinni zacząć od podstaw czyli od kursu masażu klasycznego, gdzie nauczymy się podstaw anatomii. Rozwiniemy umiejętność rozpoznawania napięcia mięśniowego oraz lokalizacji bólu oraz jego przyczyny.  Dzięki kursowi masażu możesz zostać masażystą nawet po gimnazjum. 🙂

Dużo czasu poświęca się na doskonalenie techniki czyli głaskania, rozcieranie itd. oraz wykorzystanie ergonomii własnego ciała. Istotne jest to gdy będziemy chcieli zrobić mocniejszy zabieg. Warto wtedy przenieść ciężar swojego ciała i wykonać techniki zupełnie bez wysiłku. Pomoże nam w tym dźwignia naszego ciała.

Warto by była taka możliwość byś poczuł chwyty na swojej skórze by dowiedzieć się jak dana technika oddziałuje na Twoje ciało i jak ją odczuwasz. 

Zwróć uwagę co dodatkowo znajduje się w programie kursu masażu. Dobrze jeżeli znajdą się w nim również elementy masażu głębokiego czy punktów spustowych. Pozwoli Ci to dobrać odpowiedni masaż do konkretnej osoby a Twoje portfolio umiejętności się poszerzy. 

Kolejnym elementem jest możliwość kontaktu z instruktorem, po wielu kursach często jesteśmy zostawieni sami sobie, ważne by w razie jakichkolwiek pytań które pojawią się po szkoleniu mieć możliwość ich omówienia. 

Nie potrzebujesz szkoły aby zostać masażystą

Nie potrzebujesz  jednak dyplomu, aby zostać masażystą. Dopóki masz umiejętności i doświadczenie, wiele miejsc — takich jak hotele, baseny, spa i siłownie — zatrudni cię bez dyplomu. Ale to nie znaczy, że uczęszczanie na dodatkowe kursy masażu nie są korzystne, jeśli chcesz zajmować się masażem jako karierą. W rzeczywistości rozwój zawodowy jest niezbędny dla każdego odnoszącego sukcesy masażysty. Kursy masażu mogą być korzystne dla Twojej kariery i będą wystarczające aby zacząć swoją przygodę z masażem!

Dlaczego warto zacząć od kursu masażu?

Kursy masażu po szkole zapewniają również wspaniałe możliwości nawiązywania kontaktów. Uczęszczając na zajęcia z innymi studentami, którzy podzielają Twoją pasję, możesz nawiązać cenne kontakty, które mogą ostatecznie zaowocować ofertami pracy, a nawet szansą na współpracę z innymi profesjonalistami w przyszłości. Networking jest kluczowy, jeśli chodzi o powiększanie bazy klientów i znajdowanie nowych możliwości w branży! Krótki kurs masażu może również rozwiać Twoje wątpliwości czy chcesz zostać masażystą “na pełen etat”.

Korzyści z uczęszczania na kursy masażu po szkole

Masażysta to zawód, który wymaga ciągłego doskonalenia i rozwoju dlatego po ukończeniu szkoły warto robić inne szkolenia, które poszerzą naszą ofertę i zwiększą nasze umiejętności. Największy wybór szkoleń możemy znaleźć w Akademiach Masażu, gdzie znajdziemy kursy z wielu różnych dziedzin np. kurs masażu biurowego, kursy masażu tajskiego, kursy masaży liftingujących itd. Przy wyborze Akademii warto sprawdzić jakie doświadczenie mają instruktorzy tak aby wybrać czynnych praktyków pracujących od wielu lat z klientami.

Polecane kursy masażu:

Jak zostać masażystą – podsumowanie

Zostanie wykwalifikowanym masażystą nie musi być skomplikowane ani czasochłonne – dostępnych jest wiele ścieżek w zależności od Twoich zainteresowań i celów! Zastanów się dokładnie, jakiego rodzaju certyfikaty potrzebujesz, zanim wybierzesz jedną opcję zamiast drugiej. Dzięki poświęceniu i zaangażowaniu każdy może zostać profesjonalnym masażystą! Uczestnictwo w dodatkowych kursach po szkole jest zawsze korzystne dla każdego początkującego masażysty, który szuka sposobów na poszerzenie swoich umiejętności i perspektyw zawodowych! Specjalistyczne szkolenia pozwalają terapeutom opanować bardziej zaawansowane techniki, podczas gdy networking zapewnia im nieocenione kontakty w branży. Dlaczego więc nie zrobić tego pierwszego kroku już dziś, aby osiągnąć swój cel, jakim jest zostanie  po kursie masażu masażystą w naszej szkole Manualni?

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5 gwiazdek!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 12

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

2 komentarzy do “Jak zostać masażystą – czy musisz być technikiem masażystą?”

  1. Witam, czy jak się interesuję masażem, wszelkie książki przeczytane, filmy obejrzane oraz teraz chęć zapisania się na kursy masażu to jest możliwość zastania masażystą? Nie mam ukończonej szkoły technik masażysta, szkoły policealnej masażysta oraz studiów i się zastanawiam czy jakbym nadrobiła samym kursem to miałoby to jakiś sens, a pracodawca przyjąłby do pracy? Czy w CV jednak “papier” jest ważny i jakakolwiek szkoła będzie bardziej brana pod uwagę niż kurs/kursy w trakcie szukania pracy?

    1. Witam! Zdecydowanie wartość CV w świecie masażu zależy od konkretnego pracodawcy i rynku pracy w danym regionie. Chociaż zdobywanie wiedzy poprzez książki, filmy i kursy masażu jest cenne, to jednak formalne kwalifikacje również mogą mieć duże znaczenie.

      Pracodawcy często szukają masażystów z ukończoną szkołą technik masażysta lub szkołą policealną masażysta, ponieważ te instytucje oferują kompleksową edukację, obejmującą zarówno teorię, jak i praktykę. Ukończenie takiej szkoły może świadczyć o solidnym podstawowym przygotowaniu.

      Jednak posiadanie certyfikatu z kursu masażu również może być cenione, zwłaszcza jeśli jesteś w stanie udowodnić swoje umiejętności poprzez praktyczne doświadczenie. Przygotowanie dobrego portfolio z referencjami lub nawet oferowanie próbnych sesji masażu może pomóc w przekonaniu pracodawcy o Twoich umiejętnościach.

      W praktyce, niektórzy pracodawcy bardziej cenią doświadczenie praktyczne i umiejętności masażu niż same papierowe kwalifikacje. Dlatego ważne jest, aby podkreślić swoje umiejętności w CV i podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

      Ostateczna decyzja pracodawcy zależy od wielu czynników, w tym specyfiki danego miejsca pracy i preferencji rekrutującego. Dlatego warto wysłać aplikację, podkreślając swoje umiejętności i gotowość do nauki oraz udowodnienia swoich kompetencji w praktyce. Powodzenia w dążeniu do kariery w dziedzinie masażu!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Barbara Wizner
Barbara Wizner
Absolwentka polskiej wyższej szkoły akademickiej w kierunku kosmetologii. Od wielu lat zajmuje się naturalnymi metodami odmładzania. Najważniejsze doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas szkoleń u najwybitniejszych instruktorów – zarówno polskich, jak i zagranicznych m.in. doktora Sergeya Shchurevicha.

Darmowy webinar

Jak Otworzyłam Gabinet Masażu. Wskazówki i Wyzwania.