Dołącz do naszego newslettera i otrzymaj 5% zniżki na wybrany kurs!

Kurs masażu ajurwedyjskiego – Ajurweda Abhyanga

950 

Wybierz termin, aby zarezerwować kurs.

Kurs masażu ajurwedyjskiego w Krakowie

MASAŻ AJURWEDA ABHYANGA

Ajurweda to starożytna wiedza o życiu (ajus” znaczy życie, a „veda” wiedzę). W rzeczywistości jest to najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny, wywodzący się ze starożytnych Indii, sprzed ponad pięciu tysięcy lat. Naczelną koncepcją Ajurwedy jest przede wszystkim holistyczna idea organizmu jako spójnej całości. Wszelkie choroby i dolegliwości są efektem zaburzenia delikatnej równowagi ciała.

Leczenie odbywa się poprzez przywracanie naturalnej równowagi organizmu. Jedną z terapii jest masaż ajurwedyjski, który przez tysiąclecia wykształcił liczne formy i rodzaje zabiegów. Istnieje zatem wiele odmian tego masażu, w niektórych terapii poddaje się całe ciało, a w innych tylko jego część.

Do najważniejszych praktyk Ajurwedy należy masaż Abhyanga – głęboko relaksujący, dodatkowo oczyszczający rytuał całego ciała z użyciem ciepłych olejów ziołowych.

Masaż Ajurweda Abhyanga przede wszystkim pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów “marma” (sił witalnych) oraz kanałów energetycznych “nadis”, odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów.

Z pewnością jednym z podstawowych zadań masażu jest oczyszczenie ciała z nagromadzonych w nim toksyn za pomocą olejków i technik manualnych. Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny,  dzięki czemu regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz.

Dla kogo przeznaczony jest kurs masażu ajurwedyjskiego?

Szkolenie przeznaczone dla masażystów, terapeutów.

Czas trwania szkolenia:

2 dni w Krakowie

Każdy uczestnik otrzymuje:

– materiały video z każdej części masażu

– skrypt z technikami

– certyfikat ukończenia szkolenia

– opiekę poszkoleniową (dostęp do zamkniętej grupy FB dla absolwentów naszej szkoły, wymiana doświadczeń, oferty pracy, wskazówki, pomoc, cykliczne spotkania)

– zaproszenia na darmowe warsztaty i eventy doszkalające cyklicznie organizowane w naszej szkole

Program szkolenia:

– filozofia ajurwedy 

– rodzaje energii krążących w naszym organizmie 

– właściwości masażu ajurwedyjskiego 

– przeciwwskazania do masażu 

– wspomaganie i leczenie w wybranych jednostkach chorobowych: choroby pokarmowe, osteoporoza, problemy skórne, reumatyzm, migreny

– wpływ terapii na oczyszczanie organizmu z toksyn 

– ćwiczenia praktyczne z masażu 

Kurs masażu ajurwedyjskiego – Kraków!

Terminy

2-3.03.2024 godz. 10:00-15:00 Kraków

Content missing

Kurs masażu ajurwedańskiego w KrakowieKurs masażu ajurwedyjskiego – Ajurweda Abhyanga

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej, wyrażają Państwo zgodę na zamieszczanie plików cookies na swoim urządzeniu. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję