Kurs masażu tajskiego

1 100 

Kurs masażu tajskiego w Krakowie

Ciężko stwierdzić, czy to jeszcze masaż, czy już rytuał. A może nawet forma sztuki. Masaż tajski to bardzo efektywny i energetyczny zabieg, którego nie da się porównać z niczym innym. Niezwykłe doświadczenie zarówno dla osoby masowanej, jak i masażysty.
Tradycyjny masaż tajski to tzw. bierna joga, a za jego twórcę uznaje się Jīvakę, który według legendy był lekarzem samego Buddy. To połączenie technik mobilizacyjnych, stretchingu i dodatkowo głębokiej akupresury.
Głównym celem masażu tajskiego jest przywrócenie swobodnego przepływu energii w ciele, która została zablokowana na skutek choroby, stresu czy niezdrowego trybu życia. Głęboki relaks i rozluźnienie napięć mięśniowych, czy uśmierzenie bólu to tylko “skutki uboczne”. Jakże przyjemne!
Z tej orientalnej perspektywy masaż jest medycyną samą w sobie, czyli jest holistyczną metodą leczenia człowieka. I faktycznie, od tysięcy lat wykonuje się go w Azji jako zabieg leczniczy, zwiększający energię ciała oraz w profilaktyce wielu chorób.
Techniki masażu tajskiego utrzymują w sprawności i poprawiają elastyczność mięśni, więzadeł oraz przyczyniają się do zwiększenia ruchomości stawów.

Dla kogo przeznaczony jest kurs masażu tajskiego?

Nasz kurs adresowany jest do każdej osoby chcącej pracować z ciałem w warunkach
domowych lub uprawiającej zawód masażysty czy fizjoterapeuty.

Czas trwania szkolenia:

3 dni, 15h nauki i praktyki w Krakowie

Każdy uczestnik otrzymuje:

– materiały video z każdej części masażu
– skrypt z technikami
– certyfikat ukończenia szkolenia
– opiekę poszkoleniową (dostęp do zamkniętej grupy FB dla absolwentów naszej szkoły,
wymiana doświadczeń, oferty pracy, wskazówki, pomoc, cykliczne spotkania)
– zaproszenia na darmowe warsztaty i eventy doszkalające cyklicznie organizowane w naszej
szkole.

Program szkolenia:

  • definicja i historia masażu tajskiego (główne składowe masażu, cel, indywidualne podejście, style masażu, szkoły)
  • działanie i efekt (wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu, kontakt z klientem, techniki masażu, teoria 5 elementów, wyjaśnienie roli i przepływu energii w ciele człowieka)
  • zaufanie (podejście do klienta, przygotowanie pomieszczenia, materaca, stroju)
  • tempo, częstotliwość, czas (jak dobrać odpowiednią siłę do ciała klienta, bezpieczne wykorzystanie balansu swojego ciała, prawidłowe rozciąganie)
  • kierunek, ułożenie ciała (zasady wykonywania masażu tajskiego zgodnie z tradycją tajską, rola oddechu, ergonomia pracy masażysty)
  • praktyka masażu (masaż w 5 pozycjach ułożeniowych)
  • marketing masażysty: jak się promować, jak zacząć, gdzie szukać pracy, rodzaje reklamy

Kurs masażu tajskiego Kraków!

Terminy

20-22.02.2023 godz. 10:00-15:00 Kraków, 13-15.03.2023 godz. 15:00-20:00, 31-2.04.2023 godz. 10:00-15:00 Krk, 19-21.05.2023 godz. 15:00-20:00, 10-12.07.2023 godz. 10:00-15:00 Krk

Content missing

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej, wyrażają Państwo zgodę na zamieszczanie plików cookies na swoim urządzeniu. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję