Kurs masażu tajskiego

1 100 

Wybierz termin, aby zarezerwować kurs.

Certyfikowany kurs masażu tajskiego w Krakowie i Katowicach

Czym jest masaż tajski

Ciężko stwierdzić, czy to jeszcze masaż, czy już rytuał. A może nawet forma sztuki. Masaż tajski to bardzo efektywny i energetyczny zabieg, którego nie da się porównać z niczym innym. Niezwykłe doświadczenie zarówno dla osoby masowanej, jak i masażysty.
Tradycyjny masaż tajski to tzw. bierna joga, a za jego twórcę uznaje się Jīvakę, który według legendy był lekarzem samego Buddy. To połączenie technik mobilizacyjnych, stretchingu i dodatkowo głębokiej akupresury.
Głównym celem masażu tajskiego jest przywrócenie swobodnego przepływu energii w ciele, która została zablokowana na skutek choroby, stresu czy niezdrowego trybu życia. Głęboki relaks i rozluźnienie napięć mięśniowych, czy uśmierzenie bólu to tylko “skutki uboczne”. Jakże przyjemne!
Z tej orientalnej perspektywy masaż jest medycyną samą w sobie, czyli jest holistyczną metodą leczenia człowieka. I faktycznie, od tysięcy lat wykonuje się go w Azji jako zabieg leczniczy, zwiększający energię ciała oraz w profilaktyce wielu chorób.
Techniki masażu tajskiego utrzymują w sprawności i poprawiają elastyczność mięśni, więzadeł oraz przyczyniają się do zwiększenia ruchomości stawów.

Czy kurs masażu tajskiego jest dla Ciebie

Nasz kurs masażu tajskiego to idealny wybór dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś terapeutą, masażystą lub fizjoterapeutą;
 • pracujesz w spa lub szeroko rozumianej branży wellness;
 • planujesz zostać masażystą i chcesz czerpać sprawdzoną wiedzę od ekspertów z wieloletnim doświadczeniem;
 • szukasz nowych technik masażu z nastawieniem na bierny stretching i mobilizacje

Co wyróżnia nasz kurs masażu tajskiego

 • nauczysz się, jak wykorzystywać efektywnie ciężar swojego ciała
 • dowiesz się, jak wykonać masaż dynamiczny metodą Schiang Mai (najbardziej popularna metoda)
 • będziesz uczyć się w małej grupie, więc masz pewność, że instruktor dokładnie wytłumaczy Ci i pokaże, jak wykonywać poszczególne ruchy;
 • otrzymasz bezpłatny pakiet korzyści
 • poznasz różnicę między technikami z północy (Schiang Mai) i południa ( Bangkok )

Co zawiera bezpłatny pakiet korzyści, który otrzymasz po kursie

Kurs masażu tajskiego to dopiero początek Twojej pracy z ciałem. Dlatego przygotowaliśmy pakiet korzyści, który wesprze Cię na początku i pomoże Ci się rozwijać.

W ramach bezpłatnego pakietu mamy dla Ciebie:

 • konsultacje po szkoleniu – jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania, śmiało możesz odezwać się do prowadzącego;
 • materiały wideo z całego masażu;
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku dla absolwentów naszych kursów, w której dzielimy się doświadczeniami, wskazówkami i ogłoszeniami o pracę;
 • zaproszenia na darmowe warsztaty i wydarzenia doszkalające, które regularnie organizujemy w naszej szkole;
 • zniżkę na płatne wydarzenia i warsztaty;
 • certyfikat ukończenia szkolenia, który potwierdzi Twoją wiedzę i przyda Ci się na rynku pracy.
 • nie masz jeszcze swojego miejsca, żeby praktykować ? ZAPRASZAMY DO NAS, za darmo możesz skorzystać z naszej przestrzeni, żeby poćwiczyć po kursie

Czego nauczysz się na naszym kursie masażu tajskiego

Po zajęciach z masażu tajskiego będziesz umieć między innymi:

 • odpowiednio przejść przez wszystkie etapy masażu;
 • masować całe ciało;
 • przygotować klienta i gabinet do zabiegu;
 • ustawiać prawidłowo klientów do pozycji bocznych

Pełny program kursu

 • definicja i historia masażu tajskiego (główne składowe masażu, cel, indywidualne podejście, style masażu, szkoły)
 • działanie i efekt (wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu, kontakt z klientem, techniki masażu, wyjaśnienie roli i przepływu energii w ciele człowieka)
 • zaufanie (podejście do klienta, przygotowanie pomieszczenia, materaca, stroju)
 • tempo, częstotliwość, czas (jak dobrać odpowiednią siłę do ciała klienta, bezpieczne wykorzystanie balansu swojego ciała, prawidłowe rozciąganie)
 • kierunek, ułożenie ciała (zasady wykonywania masażu tajskiego zgodnie z tradycją tajską, rola oddechu, ergonomia pracy masażysty)
 • praktyka masażu (masaż w 5 pozycjach ułożeniowych)
 • marketing masażysty: jak się promować, jak zacząć, gdzie szukać pracy, rodzaje reklamy

Jak wyglądają zajęcia

 1. Na początek szkolenia z masażu tajskiego uczestnicy zapoznają się z teorią dotyczącą historii, kultury i filozofii masażu tajskiego. Instruktor omawiają zasady, techniki oraz korzyści wynikające z masażu tajskiego.
 2. Podczas drugiego etapu szkolenia instruktor demonstruje konkretne techniki masażu tajskiego, aby pokazać uczestnikom, jak poprawnie wykonywać dany ruch. Tłumaczy etapy i kroki techniki. Następnie uczestnicy odtwarzają techniki masażu tajskiego na własnych modelach lub na sobie.
 3. W trakcie zajęć praktycznych instruktor zachęca uczestników do zmiany ról, czyli bycia masażystą i pacjentem na przemian. To pozwala każdemu doświadczyć masażu z obu perspektyw.
 4. Instruktor dostarcza indywidualne wsparcie i porady uczestnikom, pomagając im rozwijać swoje umiejętności. Odpowiada na pytania i koryguje ewentualne błędy.
 5. W trakcie zajęć praktycznych uczestnicy doskonalą techniki nacisku, rozciągania i przekazywania energii, które są charakterystyczne dla masażu tajskiego. Instruktorzy omawiają również aspekty psychologiczne, takie jak komunikacja z pacjentem, budowanie zaufania i respektowanie granic.
 6. Po zakończeniu każdej sesji praktycznej instruktorzy i uczestnicy podsumowują doświadczenia, omawiają ewentualne trudności i udzielają feedback sobie nawzajem.

Na koniec, aby uczcić tajską tradycję, otrzymujecie błogosławieństwo od naszego instruktora, który poklepuje Was tajskimi wachlarzami i życzy siły i wiedzy, byście stali się prawdziwymi guru masażu tajskiego.

Kurs masażu tajskiego w Krakowie i Katowicach prowadzi

Maciej
Magister fizjoterapii. Od 10 lat pomaga pacjentom w gabinecie uporać się z bólami oraz powrócić do sprawności po urazach i kontuzjach. Na bazie swojego doświadczenia i potrzeb kursantów stworzył szkolenie o nazwie współczesny masaż klasyczny, który jest obecnie bestsellerem na rynku. Czytaj więcej o doświadczeniu prowadzącego.
Nizar
Absolwent wyższej szkoły Nauk o Zdrowiu - profil terapeuty SPA w Tunezji. Ponad 20 letnie doświadczenie zdobywał w najlepszych na świecie centrach SPA - Thallasso. Pracował również w ośrodkach SPA w Niemczech i Francji. Obecnie głównie skupia się na klientach indywidualnych oraz na szkoleniu nowych terapeutów SPA. Czytaj więcej o doświadczeniu prowadzącego.

Co mówią osoby, które ukończyły nasz kurs masażu tajskiego

Małgorzata G.
Świetne szkolenie z masażu tajskiego, przeprowadzone w przyjemnej atmosferze. Pan Maciek ma ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli. Dziękuję! Wrócę😊
Sylwia M.
Akademia Manualni to świetni profesjonaliści, ale przede wszystkim ludzie! Każdy dzień na kursie masażu tajskiego, który ukończyłem odbywał się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Z całego serca polecam!
Maksym C.
Jak najbardziej polecam! Przekazanie wiedzy na najwyższym poziomie. Tyle praktyki nie miałem na żadnym szkoleniu (mam za sobą już sporo). Dziękuję za pewność w rękach, którą zdobyłem na kursie masażu tajskiego. Już mam pierwszych klientów. Dziękuję Nizarowi i Manualnym!
Zobacz więcej opinii

Gdzie możesz pracować po kursie masażu tajskiego

Gdy ukończysz nasz kurs liftingującego masażu twarzy, możesz pracować w:

 • ośrodkach spa;
 • salonach odnowy biologicznej;
 • gabinetach kosmetologicznych;
 • gabinetach fizjoterapeutycznych

Ile trwa kurs masażu tajskiego

3 dni, 15h nauki i praktyki

Czy kurs kończy się egzaminem

Szkolenie kończy się egzaminem praktycznym, na którym wykażesz się wiedzą i umiejętnościami. Jeśli go zdasz, otrzymasz certyfikat.

Gdzie odbywa się kurs

Nasze kursy organizujemy w dostosowanych salach w centrum Krakowa ( Szlak 14/3 ) i Katowic. Miejsce zawsze dobieramy do liczby uczestników, dlatego adres wyślemy Ci około dwa tygodnie przed pierwszymi zajęciami.

Ile osób bierze udział w kursie

Na nasze szkolenie z masażu twarzy zapisujemy maksymalnie 6-8 osób. Dzięki tak małym grupom masz pewność, że trener znajdzie dla Ciebie czas i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Na bieżąco będzie też obserwował Twoje postępy i dawał Ci wskazówki.

Jak przygotować się do kursu

Aby przygotować się do kursu masażu tajskiego polecamy przeczytać książkę pt,, Piotr Druzgała” Masaż Tajski, która jest świetnym wprowadzeniem do świata masażu orientalnego.

Co wziąć na zajęcia

Na zajęciach przyda Ci się wygodnie ubranie. Pamiętaj zabrać spodnie dresowe, szarawary lub leginsy oraz luźną bluzkę.

Czy możesz ukończyć nasz kurs masażu tajskiego za darmo z urzędu pracy

Jesteśmy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, dlatego kursy w naszej szkole możesz robić bezpłatnie. Wystarczy, że zapiszesz się do urzędu pracy i spełnisz wymagania.

Więcej dowiesz się z naszego artykułu: Darmowy kurs masażu dla osób bezrobotnych i chcących rozwijać kompetencje.

Content missing

masaz tajski manualni krakowKurs masażu tajskiego
1 100 Wybierz termin

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej, wyrażają Państwo zgodę na zamieszczanie plików cookies na swoim urządzeniu. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję