Kurs refleksologii stóp

900 

Wybierz termin, aby zarezerwować kurs.

Kurs refleksologii stóp w Krakowie i Katowicach

Czym jest refleksologia stóp

Refleksologia stóp jest jedną z najstarszych i najskuteczniejszych holistycznych technik masażu regulujących pracę narządów wewnętrznych. Na stopach posiadamy duże receptory połączone z narządami ciała siecią kanałów energetycznych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej zwanych „meridianami”.Dzięki precyzyjnemu uciskowi receptorów, do narządów wewnętrznych dociera impuls odblokowujący wszelkie zastoje uniemożliwiające optymalną pracę środowiska wewnętrznego ludzkiego ciała.W refleksoterapii stóp wykorzystanie wiedzy diagnostyki meridianowej, bardzo wspomaga leczenie wszelkich chorób przewlekłych oraz umożliwia wyczyszczenie źródeł ich powstawania.

Refleksologia stóp pomaga w problemach ze stawami i kręgosłupem, poprawia krążenie krwi i przemianę materii. Może wspomóc leczenie bezsenności, nerwic czy depresji. Celem refleksologa jest takie oddziaływanie na pacjenta, dzięki któremu odzyska on fizjologiczny stan równowagi, a co za tym idzie i zdrowie. Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokowywać meridiany.

Dla kogo przeznaczony jest kurs refleksologii stóp

Szkolenie dla masażystów, fizjoterapeutów, naturopatów, bioenergoterapeutów

Program kursu refleksologii stóp

  • rys historyczny ukazujący rozwój refleksologii na przestrzeni lat
  • wskazania oraz przeciwwskazania do terapii
  • metody odciążenia dłoni terapeuty poprzez zastosowanie przyrządów
  • wykorzystanie refleksologii w schorzeniach takich jak: bóle głowy, stres, alergie, problemy z ciśnieniem, choroby trawienne, przeziębienie, zaburzenia seksualne i miesiączkowania
  • omówienie powiązania między poszczególnymi receptorami na stopach a odpowiadającymi ich narządami w ciele człowieka
  • nauka lokalizacji refleksów
  • częstotliwość i siła masażu
  • omówienie etapów zabiegu
  • praktyczne ćwiczenia masażu

Kurs w Krakowie i Katowicach prowadzi

Mohamed
Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Kairze- wydział Fizjoterapii i Urazów Sportowych, Szkoła Egipskiego Komitetu Olimpijskiego (Al-Ismailija). Od 2009 pracuję w Polsce, w tym dla Polskiego Związku Zapaśniczego i brązowego medalisty olimpijskiego Tadeusza Michalika. Jestem czynnym praktykiem masażu i fizjoterapii, prowadzę swój gabinet w Katowicach, jestem Instruktorem masaży i terapii manualnych już ponad 10 lat. Czytaj więcej o doświadczeniu prowadzącego.

Co mówią osoby, które ukończyły nasz kurs refleksologii stóp

Kamila P.
Polecam bardzo! Wspaniała atmosfera, kompetentni instruktorzy (cudowni ludzie❤️), którzy bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą i do każdego kursanta mają indywidualne podejście i anielską cierpliwość! Byłam pierwszy raz i niebawem wracam na kolejne kursy🙂
Paulina M.
Polecam kursy w Akademii Manualni. Świetna atmosfera, która pomaga opanować materiał, bardzo kompetentni i doświadczeni prowadzący jak Mido, Maciek czy Basia, którzy nie boją się trudnych pytań i cierpliwie na nie odpowiadają. Super klimatyczne i nowoczesne wnętrze. Wszystko to sprawia, że Akademia Manualni jest dla mnie numerem 1 wśród miejs, w których się uczyłam i zawsze chętnie wracam!
Katarzyna S.
Super kursy, profesjonalni prowadzący. Byłam już na 2 szkoleniach, wybiorę się i na trzecie. Polecam!
Zobacz więcej opinii

Jak wygląda kurs refleksologii stóp

Kurs refleksologii stóp jest przeznaczony dla osób, które chcą poznać podstawowe techniki refleksologii stóp oraz jej pozytywny wpływ na organizm. Kurs obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę, podczas której studenci będą mogli poćwiczyć poznane techniki. Zajęcia obejmują naukę anatomii i fizjologii stóp, mapowanie stref refleksologicznych na stopie, a także różne techniki masażu, ucisku i rozluźniania.

Ile trwa kurs refleksologii stóp

2 dni w Krakowie

Czy kurs kończy się certyfikatem

Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat ukończenia kursu.

Czy możesz ukończyć nasz kurs refleksologii stóp za darmo z urzędu pracy

Nasza szkoła wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Oznacza to, że możesz u nas zrobić kursy finansowane przez urząd pracy. Wystarczy, że się do niego zapiszesz i spełnisz wszystkie wymagania.

Więcej dowiesz się z naszego artykułu: Darmowy kurs masażu dla osób bezrobotnych i chcących rozwijać kompetencje.

Termin

8.06.2024 godz.15:00-20:00, 9.06. godz 10:00-15:00 Kraków (M.Salem), 13-14.07.2024 godz. 10:00-15:00 Kraków (M.Salem), 3-4.08.2024 godz. 10:00-15:00 Kraków (M.Salem)

Content missing

refleksologia stopKurs refleksologii stóp

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej, wyrażają Państwo zgodę na zamieszczanie plików cookies na swoim urządzeniu. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję