Masaż Kobido i transbukalny

Masaż Kobido a masaż transbukalny – kluczowe różnice

Masowanie ciała, nie tylko odpręża i relaksuje, ale także pełni ważne funkcje terapeutyczne. Dzięki nim możemy poprawić wygląd skóry, zniwelować objawy wielu schorzeń oraz poprawić samopoczucie. Wśród wielu dostępnych technik masażu na pierwszy plan w ostatnich latach wysuwają się dwa wyjątkowe rodzaje – masaż Kobido oraz masaż transbukalny. Obie te techniki, mimo że służą podobnym celom, różnią się w fundamentalny sposób.

Masaż Kobido – japońska sztuka relaksacji

Masaż Kobido, pochodzący z Japonii, to nie tylko technika, ale prawdziwa sztuka relaksacyjno-liftingująca. W języku japońskim “Ko” oznacza starożytny, “Bi” – piękno, a “Do” – droga. Zatem Kobido można przetłumaczyć jako “starożytną drogę piękna”. I nie ma w tym przesady. To jeden z najstarszych japońskich masażów twarzy, który miał na celu nie tylko pielęgnację skóry, ale także harmonię ducha.

Przeczytaj więcej: CO TO JEST MASAŻ KOBIDO I JAKIE SĄ JEGO KORZYŚCI DLA SKÓRY TWARZY

akademia manualni kadra

Podstawowe cechy masażu Kobido, które różnią go od masażu tranbukalnego

Praca na zewnątrz buzi

Podczas sesji masażu Kobido terapeuta pracuje na zewnętrznych warstwach skóry twarzy i szyi, skupiając się na poprawie jej elastyczności, napięciu oraz kolorycie. To jedna z kluczowych różnic między masażem Kobido a transbukalnym, który wykonywany jest również wewnątrz buzi.

Relaksacyjny i liftingujący

Chociaż głównym celem masażu Kobido jest relaksacja, jego regularne wykonywanie przynosi efekt liftingu. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i promienna, a kontury twarzy bardziej wyraźne.

Intensywny, ale relaksujący

Mimo że masaż jest intensywny, pacjenci opisują go jako głęboko relaksujący. Odczucia te wynikają z harmonii ruchów i technik stosowanych przez terapeutę.

Masaż transbukalny – głęboka terapia

Masaż transbukalny, znaną również jako “masaż od wewnątrz jamy ustnej”, to wyjątkowa technika terapeutyczna, która ma swoje początki we Francji. Ta technika, choć nie jest tak szeroko znana jak niektóre inne metody masażu, przez lata zdobyła uznanie wielu specjalistów i pacjentów. Jego skuteczność w leczeniu różnorodnych dolegliwości, takich jak dysfunkcje żuchwy czy bóle głowy, sprawiła, że zaczęto go stosować w wielu krajach.

W Polsce masaż transbukalny pojawił się stosunkowo niedawno, ale już teraz zyskuje wielu zwolenników. Zarówno specjaliści w dziedzinie fizjoterapii, jak i klienci doceniają jego głębokie działanie oraz unikalność.

Przeczytaj więcej: MASAŻ TRANSBUKALNY – CO TO JEST I JAK DZIAŁA?

akademia manualni kadra

Podstawowe cechy masażu transbukalnego, które różnią go od masażu Kobido

 

Wejście od wewnątrz jamy ustnej

Najbardziej charakterystyczną cechą tego masażu jest fakt, że terapeuta pracuje od wewnątrz jamy ustnej, docierając do głębokich warstw mięśni.

Masaż liftingujący i terapeutyczny

Masaż transbukalny, podobnie jak Kobido, ma działanie liftingujące. Jednak jego głównym celem jest terapia, która pomaga w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy czy problemy z żuchwą.

Rozpoczęcie od pleców

Zanim terapeuta zacznie pracę w obszarze twarzy, masaż zaczyna się od obszaru mięśniowo-powięziowego pleców. Często wykorzystywane są przy tym dodatkowe sprzęty, takie jak bańki czy wałek Lyapko.

Techniki wisceralne

Masaż transbukalny wykorzystuje także techniki wisceralne, które koncentrują się na głębokich tkankach wewnętrznych.Tego typu technik nie ma przy masażu Kobido.

Możliwość bólu

Ważne jest, aby pamiętać, że masaż transbukalny może być bolesny. Oczywiście wszystko odbywa się w granicach komfortu klienta, ale osoby bardziej wrażliwe powinny być na to przygotowane.

Kobido vs. Masaż transbukalny

Masaż Kobido i transbukalny, mimo że mają wiele wspólnych cech, takich jak działanie liftingujące, różnią się pod względem technik, celów oraz doświadczenia pacjenta. Wybór pomiędzy nimi zależy od indywidualnych potrzeb klienta. W każdym przypadku warto skonsultować się z profesjonalistą, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Polecane kursy masażu:

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5 gwiazdek!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

Średnia ocen 4.8 / 5. Liczba głosów: 5

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Barbara Wizner
Barbara Wizner
Absolwentka polskiej wyższej szkoły akademickiej w kierunku kosmetologii. Od wielu lat zajmuje się naturalnymi metodami odmładzania. Najważniejsze doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas szkoleń u najwybitniejszych instruktorów – zarówno polskich, jak i zagranicznych m.in. doktora Sergeya Shchurevicha.
DARMOWY WEBINAR
Czwartek 26 września 18:00
Niewidzialna sieć ciała. Jak praca z powięzią wpływa na każdy aspekt zdrowia?