trendy masażu

Trendy w masażu

Pandemia pokazała nam wszystkim jak ważne jest zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Dla osób związanych z branżą SPA&Wellness jest to nie wątpliwie czas wyzwań i ogromnych zmian. Najnowsze badania wykonane przez Stowarzyszenie Turystyki i Wellness pokazują, że coraz więcej osób szuka sposobów i informacji jak zadbać o własne samopoczucie i zdrowie. Jest to duża szansa i okazja dla usług związanych z masażami oraz zabiegami pielęgnacyjnymi aby wzbogacić ofertę oraz znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Jak właściciele hoteli&SPA poradzili sobie w pandemii

Znaczna część hoteli SPA zainwestowała w urządzenia wykonujące bezdotykowe zabiegi, prowadzili zajęcia on-line lub poszerzali zakres usług np. zabiegi balneologi poprawiające krążenie, sprawność oddechową oraz odporność lub masaże lecznicze poprawiające fizjologię klatki piersiowej i mięśni oddechowych, inhalację oraz aqua aerobiki. Poprzez szybkie zmiany wprowadzone przez właścicieli hotelu, byli oni w stanie utrzymać wysoki poziom usług oraz spełnić oczekiwania klientów.

akademia manualni kadra

Obecne trendy w masażu

W roku 2019 Światowa Organizacja Zdrowia uznała tradycyjną medycynę chińską jako metodę zapobiegania i leczenia chorób dlatego obecnie wiele specjalistów wraca do alternatywnych metod leczenia np. refleksoterapii stóp, masaże dłoni, twarzy, masaż bańka chińską, ayurweda, hinduski masaż głowy. Powyższe masaże bazują głównie na przywróceniu równowagi w przepływie energii oraz holistycznym podejściu do zdrowia.

Warto również zwrócić uwagę na lecznicze masaże takie jak MTG, punkty spustowe, drenaż limfatyczny, suche igłowanie itd. Grupa masaży leczniczych wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia osoby wykwalifikowanej do danej formy terapii ale efekty są o wiele szybciej zauważalne i wspomagają reakcje obronne organizmu.

Pamiętajmy, że klienci są coraz bardziej świadomi i wymagają kompleksowego podejścia, dlatego ważna jest współpraca wielu specjalistów tak aby dobrać terapię ukierunkowaną na profilaktykę i rehabilitację pocovidową.

Zapraszamy do naszej oferty masażów oraz na kursy masaży: dla początkujących i specjalistów.

Polecane kursy masażu:

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5 gwiazdek!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 4

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nizar Mliki
Nizar Mliki
Absolwent wyższej szkoły Nauk o Zdrowiu - profil terapeuty SPA w Tunezji. Ponad 20 letnie doświadczenie zdobywał w najlepszych na świecie centrach SPA - Thallasso. Pracował również w ośrodkach SPA w Niemczech i Francji. Obecnie głównie skupia się na klientach indywidualnych oraz na szkoleniu nowych terapeutów SPA.